Odkurzacz

Popularne polskie narzędzie Odkurzacz do utrzymywania porządku na dysku twardym doczekało się dwunastego wydania. Dzięki tej bezpłatnej aplikacji, udaje się utrzymywać porządek na dyskach twardych, których pojemności stale rosną i niemożliwe byłoby ich indywidualne porządkowanie przez użytkownika. Program do czyszczenia komputera ze śmieci.

Najważniejszą zmianą w dwunastej wersji programu Odkurzacz jest dodanie wstążki „Ribbon”, która znana jest między innymi z pakietu Office 2007 oraz możliwość używania skórek. Pod względem funkcjonowania aplikacji, rozszerzono zakres rozpoznawania plików do około 5000. Są to pliki, które są tworzone przez setki programów używanych w systemie Windows.

Program oprócz plików zakwalifikowanych, jako śmieci usuwa również dane tymczasowe, dzienniki zdarzeń, logi, raporty, pliki językowe (obce), pozostałości po odinstalowanych programach, obiekty tymczasowe przeglądarek internetowych, kopie zapasowe a także usuwa oprogramowanie szpiegowskie. Aplikacja posiada również możliwość porządkowania rejestru systemu Windows, funkcjonalną możliwość usuwania plików, które nie da się łatwo usunąć w systemie Windows. Aplikacja Odkurzacz 12 wzbogacona została w monitory informujące użytkownika o stanie zaśmiecenia dysku twardego.

Odkurzacz 12 działa w nowych systemach Windows Vista oraz Windows 7 a dodatkowo producent przewidział, aktualizowanie baz sygnatur.